Εκδήλωση Συλλόγου Γονέων για την Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου στις 2 Απριλίου, Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας οργάνωσε εκδήλωση για τα παιδιά του Σχολείου μας. Το απόγευμα του Σαββάτου 4 Απριλίου ο Εκπαιδευτικός Θεατρικής Αγωγής Χαράλαμπος Κλαλιώτης συναντήθηκε διαδικτυακά με μαθητές, μαθήτριες, γονείς και εκπαιδευτικούς του Σχολείου μας. Μίλησε για την αξία του βιβλίου, της σχέση του με την τέχνη και διάβασε αποσπάσματα από γνωστούς συγγραφείς και ποιητές. Λουντέμης, Ζέη, Τριβιζάς, Καζαντζάκης, Κάλβος, Σολωμός κ.ά. σημαντικοί λογοτέχνες ήρθαν κοντά στα παιδιά μας με ευχάριστο τρόπο. Μια όμορφη εκδήλωση που ελπίζουμε να επαναληφθεί σύντομα στο χώρο του Σχολείου, με πρωταγωνιστές τα ίδια τα παιδιά.