Ανακύκλωση μικροσυσκευών, τόνερ και λαμπτήρων στο Σχολείο μας

Αγαπητοί μαθητές και γονείς,

Στο σχολείο  μας, την εβδομάδα από 11 Μαΐου 2022 έως 17 Μαΐου 2022 μπορείτε να παραδώσετε για ανακύκλωση παλιό και άχρηστο ηλεκτρικό και ηλεκτρονικό εξοπλισμό, τόνερ και μελάνια εκτυπωτών και λαμπτήρες  στους ειδικούς κάδους που θα τοποθετήσει ο Δήμος Πατρέων.

Ηλεκτρικός και Ηλεκτρονικός Εξοπλισμός (ΗΗΕ) θεωρείται ο εξοπλισμός, που έχει σχεδιασθεί για να λειτουργεί υπό ονομαστική τάση έως 1000 V εναλλασσόμενου ρεύματος ή έως 1500 V συνεχούς ρεύματος. Κατά συνέπεια, μπορείτε να ανακυκλώσετε οποιαδήποτε ηλεκτρική και ηλεκτρονική συσκευή σας που μπαίνει στην πρίζα ή λειτουργεί με μπαταρία.

Οι κάδοι βρίσκονται στην είσοδο του κτιρίου. Περιμένουμε την ανταπόκριση σας και την ευαισθητοποίηση όλων μας για ένα πιο καθαρό περιβάλλον.

Περισσότερες πληροφορίες για την δράση στο έντυπο παρακάτω.